עכשיו 14

ערוץ קשת 12 שידור חי

עכשיו בשידור

אודות הערוץ

ערוץ קשת 12, הוא אחד מבין שני הערוצים שנפתחו (יחד עם רשת 13) לאחר סגירת ערוץ 2 הישראלי. הערוץ הוא מסחרי ובבעלות שידורי קשת בע"מ, קבוצת תקשורת הכוללת גם את הזרוע הבינלאומית קשת אינטרנשיונל ואת הזרוע הדיגיטלית Mako. הערוץ הושק ב-1 בנובמבר 2017, והחל מינואר 2019 משדר באופן בלעדי את תוכניות חברת החדשות של ערוץ 2 לשעבר, הנקראת היום חדשות 12.

בין התוכניות המזוהות עם הערוץ: "עובדה", "ארץ נהדרת", "נינג'ה ישראל", "הכוכב הבא", "צומת מילר", "חתונה ממבט ראשון", "אופירה וברקוביץ", "ערב טוב עם גיא פינס", "יצאת צדיק", "המתחזים", "כפולים" ועוד תוכניות רבות ומגוונות.

קצת היסטוריה

הכל החל בשנת 1993, עם פרוץ השידורים של הערוץ המסחרי הראשון בישראל, "ערוץ 2", שהזכיינות על תכני שידוריו חולקו בין שלוש זכייניות: קשת, רשת וטלעד. לצד זאת גם קמה "חברת החדשות" אשר ניהלה את כל התוכן החדשותי של הערוץ.

כבר בתחילת השידורים היו תוכניות שזכו לפופולריות רבה בקרב הציבור הישראלי כמו: "הפוך", "שמש" עם צביקה הדר, "בת ים ניו יורק", "גלגל המזל" בהנחיית ארז טל", "חלומות בהקיציס" שעוררה שערוריות ותוכניות נוספות.

לאחר הערוץ המסחרי השני בישראל (ערוץ 10) בשנת 2003, קשת התחילה להפיק תוכניות מציאות, ואפשר לומר שהביאה את הז'אנר לישראל, מבין התוכניות תוכלו למצוא את "קחי אותי שרון", "כוכב נולד" ותוכנית סאטירה שעשתה המון רעש בישראל, "ארץ נהדרת" בהנחיית אייל קיציס ובהשתתפות הקומיקאים הגדולים בישראל.

כאשר תמה תקופת הזיכיון הראשונה של ערוץ 2, בשנת 2005, טלעד יוצאת מהמשחק והערוץ עבר לשיטת "שתי זיכיונות". במרכז זכו קשת ורשת אשר שידרו ברוטציות יומיות עד לסגירת ערוץ 2 ולפתיחת הערוצים החדשים: ערוץ: קשת 12 וערוץ רשת 13.

קשת 12
לחץ כדי לדרג את הפוסט הזה!
[סה"כ: 46 ממוצע: 4.3]